Usługi Fizjoterapeutyczne Aleksandra Markiewicz


Rehabilitacja dzieci nakło | https://markiewiczfizjo.pl/

Dodano: 2018-11-14

WWW: https://markiewiczfizjo.pl/

Telefon: 601-982-237

Miejscowość: Nakło nad Notecią

Adres: Karnowska 12A

Kod pocztowy: 89-100

Źródło: https://markiewiczfizjo.pl/rehabilitacja-dzieci/


Autor: Radosław MrózOpis:


W rehabilitacji wcześniaków, niemowląt oraz małych dzieci, u których występują problemy neurologiczne, genetyczne bądź ortopedyczne, a także tych, które posiadają opóźnienia w rozwoju, stosuje się z powodzeniem metodę fizjoterapeutyczną NDT-Bobath. Pozwala ona nauczyć dziecko prawidłowego funkcjonowania, co w wielu przypadkach umożliwia całkowite wyeliminowanie problemu zdrowotnego lub jego znaczne zminimalizowanie.

Prowadzona tą metodą rehabilitacja dzieci w Nakle obejmuje takie sposoby usprawniania małego pacjenta, jak:

  • wpływanie na napięcie mięśni poprzez obniżanie napięcia wzmożonego i podwyższanie obniżonego,
  • hamowanie nieprawidłowych odruchów,
  • wspomaganie i prowadzenie ruchu z punktów kluczowych, czyli punktów kontroli ruchu, którymi są m.in. głowa, obręcz barkowa i obręcz miedniczna,
  • wykorzystywanie i utrwalanie zdobytych umiejętności ruchowych w codziennych czynnościach.

Gabinet Rehabilitacja Dzieci Aleksandra Markiewicz posiada spore doświadczenie w terapii niemowląt i dzieci metodą NDT-Bobath. W trakcie spotkania fizjoterapeuta ćwiczy całe ciało małego pacjenta, dostarczając mu odpowiednich doznań ruchowych i czuciowych, dzięki czemu dziecko jest dynamicznie aktywizowane. Każdy ruch jest odpowiednio przygotowywany i łączony z przemieszczaniem ciężaru ciała oraz środka ciężkości. Rodzaj, tempo oraz rytm ćwiczeń dobiera się indywidualnie, a w trakcie ich wykonywania dziecko ma zapewnione poczucie bezpieczeństwa, co warunkuje dobrą współpracę z osobą prowadzącą ćwiczenia oraz jej akceptację przez malucha.

Oprócz profesjonalnego fizjoterapeuty istotną rolę w procesie terapeutycznym małych pacjentów odgrywają ich rodzice. Podczas prowadzonej terapii dziecięcej specjalista wyjaśnia rodzicom, jakiego typu zabiegi i zabawy są dla dziecka najkorzystniejsze, aby w domu utrwalali nawyki wypracowane w trakcie jej trwania. Prawidłowo wykonywane zabiegi pielęgnacyjne, karmienie, noszenie dziecka oraz zabawa z nim są odpowiednimi momentami do powtarzania ruchów ćwiczonych przez rehabilitanta.Dodaj komentarz:Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W OKOLICY

Auto Serwis Kwiatowa

Amer Event

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | automatywpolsce.pl 2019.