Turbo-Centrum


Regeneracja turbosprężarki | http://www.turbo-centrum.com.pl/

Dodano: 2019-05-09

WWW: http://www.turbo-centrum.com.pl/

Telefon: 782 088 374

Miejscowość: Ostróda

Adres: Kajkowo, Świetlińska 3

Kod pocztowy: 14-100

Źródło: http://www.turbo-centrum.com.pl/regeneracja-turbosprezarek.html


Autor: Oskar Czarnecki


Opis:


Turbosprężarki są jednym z najważniejszych wynalazków motoryzacji. Choć opracowane i wprowadzone na rynek ponad 100 lat temu, dopiero od lat 70. stały się elementem wyposażenia niektórych samochodów osobowych (wcześniej wykorzystywane w pojazdach sportowych i ciężarowych).

Nie wdając się w zbędne szczegóły techniczne, turbosprężarka jest mechanizmem opartym o turbinę i sprężarkę. Pracuje w ten sposób, że generuje wyższe ciśnienie od powietrza atmosferycznego, uwalniając większą moc silnika. Nie chodzi jedynie o osiąganie pożądanych prędkości – dodatkowe korzyści to także efektywniejsze spalanie paliwa oraz zmniejszenie emisji szkodliwych gazów.

Z uwagi na swoją budowę i pracę w ekstremalnych warunkach (między innymi bardzo wysoka temperatura pracy silnika) turbosprężarki są częścią relatywnie awaryjną. Kierowcy zauważają pierwsze problemy już po około 100-200 tys. km, oczywiście w zależności od modelu czy stylu jazdy. Ogromne znaczenie ma trzymanie się wytycznych producenta i dobrych praktyk. Oto kilka z nich.

  • Po uruchomieniu silnik powinien pracować na „jałowym biegu”, podobnie po długiej lub dynamicznej jeździe. Pozwala to na przeniesienie oleju do turbiny i pozostałych elementów napędu.
  • Turbosprężarki psują się przez brak odpowiedniego smarowania, dlatego należy dbać o regularny przegląd oraz wymianę oleju.
  • Producenci zalecają serwisowanie, zanim dojdzie do awarii. Czy wymiana jest opłacalna? O tym za chwilę.

Wymiana turbosprężarki jest droga – pod warunkiem, że kierowca wybiera oryginalny zamiennik, a nie dalekowschodnią podróbkę. W większości przypadków lepszym, bardziej opłacalnym wyborem jest jednak regeneracja turbosprężarki.

Warto zlecić ją profesjonalnej firmie, takiej jak turbo-centrum.com.pl, która dysponuje profesjonalnym sprzętem diagnostycznym i serwisowym i wykwalifikowaną, doświadczoną kadrą. W przypadku profesjonalna regeneracji turbosprężarka jest nie tylko czyszczona, ale również rozmontowywana na części i precyzyjnie kalibrowana, dzięki czemu działa jak nowa.Dodaj komentarz:Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W OKOLICY

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | automatywpolsce.pl 2019.