Kancelaria Adwokacja Izabela Duracz-Załęcka


Alimenty Toruń - http://www.duracz-zalecka.pl

Dodano: 2018-11-14

WWW: http://www.duracz-zalecka.pl

Telefon: 781 939 654

Miejscowość: Toruń

Adres: Szewska 2

Kod pocztowy: 87-100

Źródło: http://www.duracz-zalecka.pl/alimenty.html


Autor: Zuzanna LewandowskaOpis:


Wiele osób, które biorą ślub, nawet nie bierze pod uwagę tego, że kiedyś może rozstać się ze swoim obecnym partnerem. Kiedy dochodzi do tego, że obie strony zaczynają obrzucać się wyzwiskami, a dom przypomina bardziej teren walki, wówczas dobrą decyzją może być rozwód. Trzeba jednak mieć świadomość, żeby decyzja o nim nie zapadła pochopnie. Powinna być przemyślana i należałoby ją podjąć możliwie na chłodno.

W sytuacji, gdy są dzieci, wielu rodziców toczy batalię o opiekę nad nimi. Często jednak się okazuje, że dla dzieci lepiej by było, aby rodzice próbowali się dogadać między sobą. Warto by było zaoszczędzić im niepotrzebnego stresu. Rodzic, który nie zajmuje się na co dzień dziećmi, musi płacić alimenty. W Toruniu taka sytuacja dotyczy  to wielu  osób.

Po kilku latach okazuje się, że zasądzone alimenty są za niskie. Trudna sytuacja finansowa rodzica, który na co dzień musi zajmować się dziećmi, może być powodem, dla którego alimenty mogą zostać zwiększone. Warto jednak pamiętać, że takie sytuacje są rozpatrywane indywidualnie i każdy z rodziców musi zastanowić się, czy ma ochotę na kolejną wojnę z byłym współmałżonkiem. W niektórych sytuacjach warto odpuścić albo poradzić się dobrego adwokata, który podpowie, co należałoby opisać we wniosku o podwyższenie alimentów.

Obecnie prawo polskie daje furtkę dla rodziców, którzy chcą domagać się świadczeń finansowych ze strony swoich dzieci. Jeśli rodzice są schorowani i nie są w stanie na siebie samodzielnie zapracować, wówczas w takiej sytuacji sąd może zasądzić alimenty. Nie jest to jednak regułą i zdecydowanie częściej można się spotkać się z sytuacją, kiedy to ojciec płaci alimenty na dzieci. Bowiem w większości przypadków opieka nad dziećmi po rozwodzie spada na kobiety. Ci, którzy dopiero decydują się na rozwód ze swoim współmałżonkiem, powinni już na wstępie pomyśleć nad tym, jak będzie wyglądał podział opieki, nieruchomości czy też w ogóle majątku wspólnego. Wówczas można uniknąć wielu przykrych sytuacji. Na duracz-zalecka.pl dowiesz się, w jakich kwestiach związanych z rodziną możesz udać się do adwokata.Dodaj komentarz:Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W OKOLICY

Usługi Fizjoterapeutyczne Aleksandra Markiewicz

Auto Serwis Kwiatowa

Amer Event

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | automatywpolsce.pl 2019.