Instytut Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk


Instytut Chemii Fizycznej - najlepsza placówka naukowa w Polsce

Dodano: 2018-11-14

WWW: http://instytut-chemii-fizycznej.zmnch.pl/

Telefon: 22 343 2000

Miejscowość: Warszawa

Adres: Kasprzaka 44

Kod pocztowy: 01-224

Źródło: http://instytut-chemii-fizycznej.zmnch.pl/
https://pl-pl.facebook.com/ichfpan/
https://www.e-bip.org.pl/ichf/

Autor: Zuzanna LewandowskaOpis:


Wizytówką Polski w świecie, nie tylko tym naukowym, jest Polska Akademia Nauk i jej Instytut Chemii Fizycznej. Pracownicy instytutu, już dwukrotnie w ostatnich latach wysłali do Urzędu Patentowego RP ogromną liczbę zgłoszeń patentowych, co sprawia, że placówka badawcza z Warszawy utrzymuje się w czołówce, zarówno jeśli chodzi o zgłoszenia krajowe, jak i międzynarodowe.

Instytut Chemii Fizycznej to bezsprzecznie najlepsza placówka naukowa w Polsce. Tak uważa wiele wybitych postaci ze świata nauki, biznesu i przemysłu, co od wielu lat potwierdza też ranking Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Placówka ma przyznaną najwyższą kategorię w rankingu placówek badawczych, czyli A+. Unia Europejska także uważa warszawską placówkę badawczą za jedną z najlepszych placówek, nie tylko w Polsce, ale i w Europie, czego dowodem jest trzykrotny tytuł Centrum Doskonałości dla poszczególnych projektów badawczych polskiego instytutu. Z innych polskich i europejskich wyróżnień, jakie otrzymała warszawska placówka badawcza, warto wymienić choćby Horyzont 2020 czy PROPAN.

Prezentowany instytut ma do dyspozycji innowacyjny sprzęt i sieć nowoczesnych laboratoriów, które cały czas są rozbudowywane.

Wielu osobom wydaje się, że badania naukowe nie mają przełożenia na życie zwykłych ludzi, ale to nieprawda, pracownicy zakładów nie tylko publikują, prowadzą badania czy jeżdżą na różne sympozja,  ale pracują też nad szybkim wdrażaniem i przystosowaniem projektów prowadzonych na potrzeby szeroko rozumianego przemysłu. Aby ten proces maksymalnie przyspieszyć i pomóc w jak najszybszym rozwoju innowacyjnej gospodarki w naszym kraju, powołano do życia Zakład Doświadczalny CHEMIPAN.

Więcej informacji o osiągnięciach tej najlepszej placówki naukowej w Polsce znajdziesz, wchodząc na instytut-chemii-fizycznej.zmnch.pl, znajdziesz tam wiele przydatnych odnośników, m.in. odnośnik:

  • do oficjalnego profilu na Facebooku czy Twitterze
  • o spółkach spin-off, w których ma swój udział instytut
  • do serwisu, gdzie są opublikowane nowinki ze świata chemii czy fizyki.


Dodaj komentarz:Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W OKOLICY

TanieMilitaria.pl

Auto-Blak

Przedwczesny wytrysk ranking

© All rights reserved | automatywpolsce.pl 2019.