GAT Sp. z o. o. sp. k.


https://gat-int.com/ • Szkolenia praca na wysokościach

Dodano: 2019-07-06

WWW: https://gat-int.com/

Telefon: +48 22 578 06 00

Miejscowość: Warszawa

Adres: Szczęsna 26

Kod pocztowy: 02-454

Źródło: https://gat-int.com/szkolenia/


Autor: Hanna KucharskaOpis:


Prace wykonywane na wysokości posiadają bardzo wysokie ryzyko urazu, a nawet śmierci. Nieodpowiednio zabezpieczone miejsce pracy oraz brak przestrzegania zasad BHP może doprowadzić do katastrofalnych skutków. Niezwykle ważna jest również odpowiednia odzież ochronna - kaski, okulary, szelki. Profesjonalnie wyszkolona ekipa wie, jak bezpiecznie i efektywnie pracować.

Coraz częściej pracodawcy decydują się na nowatorskie rozwiązania, które mają za zadanie przyśpieszyć wykonywaną pracę oraz zoptymalizować koszty. Należy do nich technika dostępu linowego, która pozwala wielu fachowcom wykonywać swoją pracę bez konieczności stawiania rusztowań (które są dość kosztowne). Z tej metody chętnie korzystają:

  •  spawacze,
  • ślusarze, 
  • elektrycy, 
  • malarze, 
  • a także ekipy myjąca okna np. w wieżowcach

Aby profesjonalnie i bezpiecznie wykonywać tego typu zadania istotne są profesjonalne szkolenia. Praca na wysokościach wymaga od pracownika umiejętności bezpiecznego poruszania się na linach oraz wykorzystywania ŚOI (środków ochrony indywidualnej), takich jak szelki, liny, kaski.

Zawodowe instruktaże oferuje firma gat-int.com, która kompleksowo przygotowuje do pracy na wysokościach z wykorzystaniem techniki dostępu linowego - zgodnie ze światowymi normami oraz według:

  • IRATA (Industrial Rope Access Trade Association) Branżowe Stowarzyszenie Przemysłowego Dostępu Linowego,
  • SPRAT (Society of Profesional Rope Access Technicians) Międzynarodowe Stowarzyszenie Zawodowe Techników Dostępu Linowego,
  • OTDL (Organization of Rope Access Technicians) Organizacja Techników Dostępu Linowego.

 Zajęcia odbywają się w przygotowanym do tego celu centrum szkoleniowo-treningowym. Kurs kończy się egzaminem wewnętrznym, a także egzaminem międzynarodowym - prowadzonym przez światowych egzaminatorów. Po zdaniu szkolenia kursanci otrzymują certyfikat, który uprawnia ich do pracy na całym świecie.

Bezpieczeństwo każdej wykonywanej pracy zawsze powinno być na pierwszym miejscu. Przestrzeganie zasad bezpiecznej i higienicznej pracy, stosowanie środków ochrony indywidualnej oraz udział w profesjonalnych szkoleniach - te trzy kwestie mogą ochronić nie tylko zdrowie, ale życie każdego pracownika.Dodaj komentarz:Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W OKOLICY

TanieMilitaria.pl

Auto-Blak

Przedwczesny wytrysk ranking

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | automatywpolsce.pl 2019.